شب ۱ شب ۲(معرفي نويسنده)

10896500_0_0814.fpx,0,0,1,1,134,164,FFFFFF

بهمن فرسي در 1312 در تبريز به دنيا آمد. از 4 سالگي در تهران بود . مدرسه را از ميان راه رها كرد.
از 14 سالگي كار كرد . كارهاي گوناگون ، ولي نه دولتي . چند سالي براي مطبوعات ، به عنوان كار و درآمد ، قلم زد. نان تلخ قلم زود دلش را زد . چند سالي ست ، و امروز هم ، كارمند است . زن و يك پسر دارد.
شعر، داستان كوتاه، نقد،يادداشت سفر و ... مي نويسد . به تفنن بازيگري و نقاشي نيز ميكند . هشت بازي براي تآتر نوشته و چهارتاي آن را خود روي صحنه آورده است . چندي ست به سينما نيز مي انديشد .
((شب يك شب دو)) را پنج سال پيش آغاز كرد . سه سال وقفه در آن افتاد . اين دو سال اخير را ، با وجود درد استخوان كه توان كاررا از او گرفته ، پياپي به آن پرداخت ، و اينك ...
(از مقدمه و معرفي نويسنده كتاب ((شب يك شب دو)) نوشته بهمن فرسي- تهران ، 1353))

/ 5 نظر / 8 بازدید
صادق

سلام بانی جون وبلاگم دوباره درست شد. اسمتم توش گذاشتم . تو هم هواي ما رو داشته باش. قربونت !

karegar

کار نو و قشنگيه............ادامه بده

free_green_bird

سلام.هر روز يک فصل نوشتن کار سختيه..موفق باشی./راستی مجله ۷ را پيدا کرديد ؟ من خريدم اما تمام سينمايی بود ./در باره ديدار وبلاگ نويسان ...مثل اين می مونه که آدمهای يک رمان جان بگيرند و حرکت کنند و از کتاب پا به دنيای واقعی بگذارند ! اما بنظر من اوضاع احوال جوريست که همان بهتر همه در کتاب بمانيم چون معمولاْ از اين قرار ها هزاران تفسير سياسی و اخلاقی و ....می شه و روند مثبت متوقف ميشه./پر تلاش و ازاده باشيد./

ديونه

دستت درد نکنه. از اينکه ميبينم جنب و جوش اين دور و برا بيشتر شده خوشحالم.

سنجاب

تق توق تق توق تق توق( به سبک و سياق تقويم تاريخ ): امروز سه شنبه ۳۱ تير ماه يکهزار و سيصد و هشتاد و دو خورشيدی معادل با .... سی سال پيش در چنين روزی يکی تصميم گرفت کتاب بنويسه و ما مشتاقانه منتظر خواندن نوشته های سی سال پيش هستيم!